Niewątpliwie styl, który reprezentuje kuchnia angielska, na dobre zadomowił się w naszych domach. Mimo dzielącej nas odległości i różnic kulturowych w kwestiach estetyki bez wątpienia wiele nas łączy. Pokochaliśmy ponadczasową elegancję, stylowe dodatki i sielski klimat, jakim emanuje angielska kuchnia. To wnętrze, które wydaje się nieco przeładowane, ale jest bez wątpienia skomponowane z wielkim rozmysłem. Bezsprzecznie angielska kuchnia otula i zaprasza na pogaduchy przy filiżance herbaty.

Klasyczna kuchnia – styl angielski

Co bez wątpienia charakteryzuje klasyczny styl angielski? Bez wątpienia meble- angielski styl to kuchnia wyposażona we frezowane, jasne meble. Z pewnością witryny, gzymsy, pilastry i piękne uchwyty dopełniają całości. Niewątpliwie blaty – drewniane lub drewnopodobne w ciepłym odcieniu, lub jasne- w odcieniach bieli. Kuchnia reprezentująca styl angielski bezsprzecznie dopełniona jest naturalnymi tkaninami i pięknymi naczyniami. Styl angielski to szeroki wachlarz elementów, a skomponowana z nich kuchnia jest z pewnością wyjątkowa.

Różnorodność sprawia, że kuchnie angielskie królują

Z pewnością kuchnie angielskie czerpią z tradycji i historii Wielkiej Brytanii – stąd ich różnorodność. Możemy w związku z tym wybierać elementy i komponować z nich angielskie kuchnie wg swojego upodobania. Bez wątpienia ważna jest konsekwencja w ich doborze i trzymanie się konkretnego stylu. W stylu kolonialnym godne uwagi są blaty z egzotycznego drewna, orientalne lampy, elementy wykończone skórą. W przeciwieństwie do poprzedniej kategorii, kuchnie angielskie w stylu industrialnym – loftowym, wyróżniają surowe elementy, metal i szkło. Mniej bibelotów i ozdobników. Sympatycy angielskiej kuchni w wydaniu country prawie zawsze sięgają po meble lekkie i proste. Przede wszystkim stosują jasne blaty, miedziane akcenty i otwarte półki. Oczywiście kwieciste tkaniny i prosta zastawa dopełnia całości.

Czy kuchnia angielska musi być biała ?

Szukając inspiracji na swoją kuchnię w tym stylu, prawdopodobnie najczęściej zobaczymy wnętrze w bieli lub jej odcieniach. Dlatego -czy kuchnia angielska musi być biała? A co jeśli białe kuchnie się nam nie podobają? Bez wątpienia możemy sięgnąć po inne kolory. W rezultacie nasi Klienci często wybierają meble w kolorze głębokiego granatu czy butelkowej zieleni. Z pewnością niezwykle popularne są meble w kolorze szarym lub błękitnym, a nawet czarnym. Reasumując, jeśli chcemy aby nasza angielska kuchnia nie była biała, sięgnijmy po mocniejsze kolory. Odpowiedni charakter kuchni nadadzą wyszukane detale. Z pewnością dzięki tym elementom stworzymy harmonijne wnętrze przepełnione spokojem i niewymuszoną elegancją.

Angielska kuchnia – królewski wybór na meblekuchenne.pl

Kuchnia angielska, bez wątpienia, króluje wśród trenów wnętrzarskich i kolekcji mebli kuchennych na Meblekuchenne.pl. Bezsprzecznie to niezwykle różnorodna oferta. Dlatego angielska kuchnia może mieć fronty lakierowane lub laminowane. Może występować w połysku lub macie. Kolorystyka frontów w niektórych kolekcjach jest niezwykle bogata – godna uwagi jest kolekcja Sylwia ,ponieważ może być we wszystkich kolorach ze wzornika ICA. Oczywiście kuchnia angielska może mieć różne uchwyty i frezowania drzwiczek. Dlatego możemy sprostać Państwa oczekiwaniom i w rezultacie zrealizować niemal każde zamówienie. Angielska kuchnia to bez wątpienia wybór na każdą kieszeń. Reasumując – znajdziemy i dopasujemy najlepsze dla Państwa rozwiązania.

Nowoczesny styl angielski – kuchnia z charakterem

Wydaje się, że kuchnia w angielskim stylu jest nieco sztywna i nobliwa, a ze względu na mnogość detali i ozdobników trudno o nowoczesny styl angielski. Nic bardziej mylnego. Bezsprzecznie taki styl może wspaniale współtworzyć nowoczesny styl angielski, a kuchnia – zachwycać. Przede wszystkim należy dobrać meble o prostszej formie i zachować umiar w dekoracjach. Zastosowanie lśniących kamiennych blatów oraz srebrnych lub złotych elementów bez wątpienia unowocześni ten styl. Kuchnia jeszcze bardziej podkreśli styl angielski nowoczesny jeśli wyposażymy ją w wyspę i wysoką zabudowę.

Nowoczesna kuchnia angielska – jakie wyposażenie wybrać?

Nowoczesna kuchnia angielska bez wątpienia musi być wygodna. Oczywiście planując jej wyposażenie ,musimy zwrócić uwagę na funkcjonalność i nasze potrzeby. Planując zakup sprzętu AGD do takiej kuchni przeanalizujmy nasz styl życia i upodobania. Wybierzmy sprzęty, które ułatwią nam pracę oraz spowodują, że nowoczesna angielska kuchnia sprosta naszym oczekiwaniom. Godne uwagi są lśniące urządzenia wykończone szkłem lub metalem o minimalistycznej formie. Zabudowana lodówka i zmywarka niewątpliwie podkreślą ten charakter wnętrza. Reasumując, niezależnie od tego jaki styl kuchni wybierzemy, przede wszystkim ma być wygodna i skrojona na nasze potrzeby.

Czy najlepsza kuchnia angielska jest z IKEA?

Bez wątpienia kuchnia angielska z IKEA jest jednym z wyborów przy urządzaniu wnętrza ale nie jedynym. Bezsprzecznie polskie meble są co najmniej tak samo dobre. Bez wątpienia jesteśmy coraz bardziej świadomymi Klientami. Oczekujemy w związku z tym świetnej jakości i adekwatnej ceny. Dlatego współpracujemy z wiodącymi polskimi fabrykami mebli kuchennych. Istotne jest to, że są to producenci z wieloletnim doświadczeniem, uznani i nagradzani na krajowych i międzynarodowych targach. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że wspieramy rodzimy biznes. Konkludując, kuchnia angielska nie koniecznie z Ikea.

Modułowe kuchnie angielskie na każdy wymiar

Widząc kuchnie angielskie wydaje się nam, że są to meble na wymiar- od stolarza. Podczas gdy wcale tak nie jest. Niewątpliwie kuchnie angielskie są to wnętrza dopracowane, wycyzelowane i dopasowane do każdego wymiaru. Oczywiście dobrze zaprojektowane i zaplanowane kuchnie angielskie z mebli modułowych w niczym nie ustępują tym na wymiar. Bezsprzecznie jednak mogą być tańsze i łatwiej dostępne. W swojej ofercie mamy bogaty wybór takich mebli. Wystarczy skorzystać z naszej oferty, aby w rezultacie cieszyć się idealnym wnętrzem. Reasumując, aby kuchnie angielskie były jak na wymiar, zapraszamy do nas – omówimy, zaprojektujemy i podpowiemy.

Kuchnie angielskie z wyspą

Nowoczesna kuchnia to bez wątpienia przestrzeń wielozadaniowa. W związku z tym zaplanujmy ją tak, aby była sercem domu. Kuchnie angielskie to często wnętrza z wyspą, która może pełnić róże funkcje. Dlatego bywa, że na wyspie znajduje się płyta grzewcza lub zlew. Wyspa to jednak przede wszystkim dodatkowa przestrzeń robocza oraz miejsce do przechowywania. Niewątpliwie to miejsce idealne do przygotowywania posiłków, ich spożywania i celebrowania wspólnych chwil. Dlatego jeśli nasze wnętrza są odpowiednio duże, to zaplanujmy takie rozwiązanie. Bezsprzecznie kuchnie z wyspą, ozdobione charakterystycznymi detalami podkreślają ich angielskie inspiracje i wyjątkowy charakter.