– czyli jak wyczarować urok i wdzięk południa Francji we własnej kuchni. Jesteśmy pewni, że każdy z Państwa chociaż raz przeglądał zdjęcia, na których królowały bezkresne aż po horyzont pola usiane pachnącą lawendą. Widział gaje oliwne i słoneczne połacie dorodnych winorośli. Trudno przejść obojętnie i niewzruszenie i się nie zakochać. Prowansja bezsprzecznie jest krainą, gdzie życie płynie spokojnie i bez pośpiechu, a jej mieszczańscy potrafią cieszyć się sobą i dobrym jedzeniem. Dlatego nie dziwi nas, że kuchnia prowansalska tak mocno urzeka i przyciąga. Wszak bezdyskusyjna jest magia zaklęta w delikatnych pastelowych frontach i porcelanowych uchwytach z roślinnymi ornamentami.

Kuchnia prowansalska z wyspą

zakładamy, że są wśród Państwa szczęśliwi posiadacze dużej przestrzeni kuchennej do zagospodarowania. Niezaprzeczalnie kuchnia prowansalska z wyspą będzie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Dlatego, że kryje w sobie niezliczone zalety. A mianowicie – wygląda pięknie, urzeka lekkością i delikatnością, zachęca do biesiadowania. A wyspa? Wyspa integruje domowników, przyjaciół, znajomych. To miejsce do wspólnych rozmów, gotowania i po prostu bycia ze sobą. Masz jeszcze wątpliwości?

Meble prowansalskie na długie lata

Pewnie zadajesz sobie pytanie co zrobić, żeby Twoja wymarzona kuchnia była idealna w każdym aspekcie? Funkcjonalna, z mnóstwem miejsca do przechowywania i przy tym wyglądała jak milion dolarów? My wiemy jak to zrobić i chętnie podzielimy się tą wiedzą.

Dobrym wstępem będą meble kuchenne w jasnych, pastelowych kolorach z pięknie frezowanym frontem. Może być on biały, może być ecru, może być kaszmirowy. Albo błękitny jeśli chcesz. W kolejnym kroku dodajmy ciekawy blat i duży, biały, ceramiczny zlew. Na górze trochę szafek witrynowych, trochę otwartych półek. I koniecznie okap w stylu retro, bez tego prowansalska kuchnia nie będzie prowansalska 😉

A teraz pora na dodatki. Niech to będą stylizowane uchwyty przy frontach dolnych i gałki przy frontach górnych. I jeszcze ceramiczne osłonki na parapecie z lawendą i bazylią. Jesteśmy wręcz pewni, że oprócz szczypty miłości niczego więcej nie potrzeba do stworzenia kuchni prowansalskiej.

Meble kuchenne na wymiar

– a co w sytuacji kiedy modułowe meble kuchenne nie mają szansy bytu w Twojej kuchni? Pomieszczenie jest niestandardowe i trudne do zabudowania? Stanowi spore wyzwanie? To z pewnością coś dla nas. Dlaczego? Dlatego, że my lubimy wyzwania. Każda kuchnia prowansalska jest do wykonania, wystarczy włożyć w nią duże pokłady zaangażowania, czasu i również trochę serca. A tego nam nie brakuje. Sprawdź nas!

Kuchnia biała czy może w kolorze oliwki?

klasyka gatunku, który nie przemija. Z pewnością biel jest kolorem, który nie wyjdzie z mody jeszcze przez wiele długich lat. Jesteśmy o tym głęboko przekonani. A skąd ta pewność? Przede wszystkim z wieloletniego doświadczenia. Ale też z obserwacji rynku meblarskiego, ze znajomości trendów i rozmów z ekspertami i projektantami. Stąd też odważymy się postawić tezę, że biała kuchnia prowansalska jeszcze długo będzie cieszyć nasze oczy. Meble kuchenne w tym stylu to wyraz ponadczasowości. Sprawdź koniecznie! To taka specyficzna, aczkolwiek bardzo udana mieszanka stylu wiejskiego, eleganckiego, a nawet angielskiego.