Kuchnia na wymiar – jakie są jej zalety?

Cokół PCV czarny

Urządzenie kuchni to jeden z najważniejszych projektów, które należy przeprowadzić w nowym domu, czy mieszkaniu. Kuchnia to zdecydowanie jedno z tych pomieszczeń, które jest najtrudniejsze do urządzenia. Dodatkowo musi ono maksymalnie odpowiadać stylowi oraz potrzebom domowników. Istnieją dwie drogi urządzania kuchni – meble gotowe oraz meble na wymiar. To drugie rozwiązanie zyskuje z roku na rok coraz większą popularność nie bez powodu. Zobacz, jakie zalety niesie za sobą kuchnia na wymiar!

Funkcjonalność i piękno

Kuchnia często jest jednym z pierwszych pomieszczeń, które bierze się 'pod lupę’ w trakcie urządzania m.in. dlatego, że wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu. W kuchni znajdują się meble, urządzenia AGD, sporo niezbędnych akcesoriów oraz dodatki. Ponadto przestrzeń musi być nie tylko funkcjonalna i ergonomiczna, ale także komfortowa. Jedną z głównych zalet, wybierając meble na wymiar, jest fakt, że nie trzeba iść na żadne kompromisy, co często zdarza się w przypadku gotowych zestawów. Jednak to nie wszystkie atuty takiego rozwiązania.

Zabudowa każdego rodzaju pomieszczenia? Gotowe!

Wiadomo, że najprościej urządza się dużą kuchnię o regularnym kształcie, gdzie w dowolny sposób można zarządzać ergonomią pomieszczenia. Problem rozpoczyna się, gdy kuchnia jednak nie jest prostokątna lub kwadratowa, a dodatkowo znajduje się np. na poddaszu. W Polsce standardem są raczej dość małe, w znacznej większości ciasne i ciemne kuchnie. Z gotowych mebli ciężko byłoby zaaranżować tego typu kuchnię tak by była praktyczna i wygodna. Dzięki meblom na wymiar można w nawet niewielkiej przestrzeni wyczarować idealne miejsce do codziennego gotowania posiłków.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni? Proszę bardzo!

Kolejną sprawą jest właśnie przestrzeń. Przestrzeń, która w przypadku mebli gotowych może nie być w pełni wykorzystana, a właściciele małych kuchni doskonale wiedzą, jak ważny jest każdy metr kwadratowy. Dodatkowo również posiadacze kuchni o sporych rozmiarach niejednokrotnie mogą mieć problem z zabudowaniem całych ścian gotowymi meblami. Wolna przestrzeń nie tylko pozbawia domowników i użytkowników dodatkowego miejsca na magazynowanie rzeczy, ale też nieestetycznie wygląda. Brzydkie szpary mogą zniszczyć ogólny wyraz całego pomieszczenia.

Urządzenia AGD pod zabudowę? Żaden problem!

Poczucie estetyki każdej osoby jest zupełnie inne. Nie każdy chce mieć w domu widoczną zmywarkę, kosz na śmieci, czy lodówkę. Dzięki meblom kuchennym na wymiar można bez żadnego problemu i uszczerbku na ich użyteczności oraz funkcjonalności pomieszczenia zabudować wszystkie sprzęty AGD. Trzeba pamiętać, że w kuchni przebywa się codziennie, dlatego też warto zadbać o to, by każde spojrzenie na to pomieszczenie nie wpłynęło źle na samopoczucie.

Zabudowa pod sam sufit? Oczywiście!

Nie jest tajemnicą, że w kuchni zawsze jest za mało miejsca na pomieszczenie wszystkich, niezbędnych urządzeń, sprzętów, naczyń, czy innych przedmiotów. Możliwość zabudowania kuchni pod sam sufit, co jest dostępne w przypadku wyboru mebli wykonywanych na wymiar, to niezwykłe udogodnienie. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych kuchni, ale także jest to doskonałe rozwiązanie, pozwalające wykorzystać przestrzeń np. w kamienicach (wysokie ściany). Miejsce magazynowe, które można otrzymać w ten sposób, jest nieocenione i zawsze pożądane.

Swobodny wybór rodzajów i wymiarów szafek? Jest!

Możliwość dopasowania wszystkich szafek do własnych potrzeb jest nieoceniona zaletą kuchni na wymiar. Ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia oraz przestrzeń do zagospodarowania. To tylko od użytkownika kuchni zależy, jaką dana szafka będzie mieć szerokość, wysokość, a niejednokrotnie nawet głębokość. W jej wnętrzu mogą znajdować się półki, szuflady lub inne wygodne systemy, np. cargo. To jedna z tych zalet, którą zauważyć można od razu, gdyż znacznie podnosi wygodę codziennego gotowania oraz komfort pracy w kuchni.

Indywidualny charakter, wygląd oraz klimat kuchni? Obowiązkowo!

Tylko wykonanie kuchni na wymiar pozwoli na pełne dopasowanie pomieszczenia do swoich indywidualnych predyspozycji, stylu oraz potrzeb. Można zaprojektować i wykonać meble oryginalne oraz niepowtarzalne. Wśród gotowych zestawów powielają się te same wzory, które najczęściej się do siebie podobne i w większości przypadków neutralnych. Zadaniem producentów mebli kuchennych w gotowych kompletach jest wpasowanie się w gust, jak największej ilości ludzi, by zwiększać sprzedaż. Warto przeciwko temu zaprotestować! Kuchnia na wymiar pozwala stworzyć pomieszczenie, w których zrealizowane zostaną wszystkie marzenia, pomysły oraz przedstawione inspiracje. Jak już zostało wspomniane, w kuchni człowiek spędza każdy dzień. Dobrze, aby pomieszczenie to było uszyte 'na miarę’.

Kuchnia szyta 'na miarę’

Kuchnia na wymiar posiada wiele zalet. Wszystko sprowadza się jednak do najważniejszego atutu, że tak zaprojektowana kuchnia idealnie odpowiada, a co ważne także zaspokaja, wszystkie potrzeby domownika. Meble na wymiar będą doskonałym rozwiązaniem i dla kochającej gotować matki trojga dzieci, która potrzebuje sporo miejsca do realizowania swojej pasji i dla singla, który w kuchni stawia tylko wodę na herbatę lub włącza ekspres do kawy. Po tego typu meble mogą sięgnąć i zwolennicy stylu skandynawskiego, jak i wielcy entuzjaści rustykalności. To właśnie ta pełna swoboda jest ogromną zaletą kuchni na wymiar.