Okapy do zabudowy to inaczej okapy podszafkowe lub wkłady do zabudowy.
To kompaktowe urządzenia, które zamontujemy w szafce lub dowolnej konstrukcji nad płytą grzewczą. Ich zaletami są niewielki rozmiar oraz dyskrecja – na pierwszy rzut oka okap jest bowiem niewidoczny. Okapy tego typu elegancko licują się z dolną częścią szafki wiszącej. Kolory wkładów do wyboru to: biały, czarny, srebrny, natomiast wykonano je ze stali lakierowanej lub szkła hartowanego. Okapy które przeznaczono do zabudowy występują w różnych wymiarach dzięki czemu nie będziesz mieć żadnego problemu w dobraniu odpowiedniego modelu do Twojej kuchni.

Kuchnia bez okapu bywa problematyczna. Pod wpływem dużej wilgoci, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń powstających przy gotowaniu – ulega szybszemu zniszczeniu. Para wodna wnika w meble i blaty, powodując ich „puchnięcie”. Ściany stają się brudne, łatwo tworzy się na nich pleśń. Tłuszcz osadza się na płaskich powierzchniach, tworząc nieprzyjemną maź.

Okap do zabudowy pod wpływem poruszającej się turbiny zasysa wszelkie nieczystości unoszące się nad płytą grzewczą. Tłuszcz oraz brud osadzają się na filtrze metalowym (aluminiowym). Ma on postać drobnych siateczek. Zarówno para wodna, jak i nieprzyjemne zapachy zostają usunięte poza kuchnię (w przypadku wyciągu) lub są neutralizowane przez filtr węglowy (w przypadku pochłaniacza).

Nie znaleziono produktów, których szukasz.